بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران

بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران

یکی از اعضای حیاتی بدن که بروی عملکرد دیگر اعضای بدن موثر است و مانند یک کاپیتان در یک تیم عمل میکند مغز است. مغز مسبب تمام عملکرد های بدن و احساسات آن است. از این رو اگر اختلالی در مغز به وجود آید می تواند مشکلات و بحران های زیادی را برای فرد به وجود آورد که زندگی طبیعی فرد مختل شود. برای درمان این اختلالات چه باید کرد؟ یکی از روش های درمان اختلالات مغز درمان با نوروفیدبک در بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران است بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید.

مرکز-نوروفیدبک-در-تهران

نوروفیدبک چیست و کاربرد آن

نوروفیدبک در واقع یک روش درمانی نوین برای مغز است. که در آن آموزش هایی برای فعالیت مغز وجود دارد. و به این صورت مغز آموزش میبیند که چطور امواج ناهنجار از طریق خود تنظیمی به امواج هنجار تبدیل کند. توصیه میکنیم برای اطلاع بیشتر در خصوص نوروفیک و کاربرد آن حتما به مقاله نوروفیدبک مراجعه کنید.

اما اگر به دنبال مرکز نوروفیدبک در تهران هستید و در خصوص نحوه کار در مرکز نوروفیدبک در تهران و تعداد جلسات و هزینه های آن سوالهایی در ذهنتان نقش بسته است. حتما در ادامه مطلب همراه ما باشید. توجه کنید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نوروفیدبک می توانید مقاله ی آن را مطالعه کنید.

روش درمانی نوروفیدبک در مرکز نوروفیدبک تهران چگونه است؟

به طور کلی نورفیدبک را میتوان یکی از سرگرم کننده ترین روش های درمانی دانست، که در مرکز نوروفیدبک در تهران انجام میشود. در نوروفیدبک حسگر هایی یا به اصطلاح سنسوری هایی که الکترود نامیده میشوند، روی قسمت جمجه فرد متصل میشود. بیمار در راحت ترین حالت خود قرار میگیرد. این سنسور که وظیفه ثبت امواج مغز را خواهند داشت. به پزشک مرکز نوروفیدبک در تهران امواج مغز فرد را ارائه میکنند. پس از بررسی اولیه پزشک از بیمار میخواهد تا به کامپیوتر که برای نوروفیدبک روبروی بیمار قرار گرفته است توجه نماید. و فقط به مانتور نگاه کند. در مانیتور فیلم یا بازی شروع میشود که با امواج مغز بیمار هدایت میشود.

این بازی متناسب با اختلالی که در بیمار وجود دارد انتخاب میشود. برای مثال برای بیمارانی که باید امواج آرامش را در خود تقویت کنند بازی مخصوصی وجود دارد. در این بازی زمانی که امواج آرامش مطلوبی از بیمار دریافت شد بازی هدایت میشود.

آیا نوروفیدبک تراپی محدودیت سنی دارد؟

همانطور که در روش درمانی نوروفیدبک در مرکز نوروفیدبک در تهران بیان کردیم. برای درمان افراد مبتلا باید برای دقایقی به مانیتور خیره شوند. تا فیلم یا بازی با امواج مغز آنها هدایت شوند. از این رو برای نوروفیدبک نیاز است که کودک در سنی باشد که بتواند برای دقایقی به تلویزیون خیره شود. از این رو بیان میشود کودک از سن ۵ سالگی میتواند تحت درمان نوروفیدبک قرار گیرد. و برای افراد بزرگسال هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

ویژگی مرکز نوروفیدبک خوب در تهران چیست؟

به طور کلی عوامل مختلفی برای تشخیص بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران وجود دارد. اولین و مهم ترین مورد برای اینکه یک مرکز را بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران بدانیم این است که در آن مرکز نوروتراپیست های ماهر و متخصص مشغول باشند. دومین مورد این است که برای هر بیمار بر اساس نقشه برداری مغزی آن روش های درمانی ارائه دهند. سومین مورد برای تشخیص بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران مجهز بودن آن مرکز به دستگاه های روز دنیا برای درمان مراجعین است. و چهارمین مورد که برای هر مرکزی در هر زمینه فعالیتی مهم به شمار میرود داشتن اخلاق و وجدان کاری است. هر مرکز پزشکی نوروفیدبک  که دارای این موارد ذکر شده است را میتوان بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران دانست و آن را معرفی کرد.

جهت تعیین وقت از بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران فرم زیر را تکمیل کنید تا با شما تماس گرفته شود.

نام و نام خانوادگی
توضیحات
شماره تماس
درخواست شما با موفقت ارسال شد. در اسرع وقت با شما تماس گرفته می‌شود.
متاسفانه پیام شما با موفقیت ارسال نشد! لطفا مجددا تلاش کنید.

تعداد جلسات نوروفیدبک در بهترین مراکز نوروفیدبک در تهران

نوروفیدبک یک روش درمانی که است که به چندین جلسه نیاز دارد .تا درمان به صورت کامل انجام شود. بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران آن را مشابه جلسات یک باشگاه برای روم فرم آمدن بدن میداند و بیان میکند مغز نیز نیاز به چندین جلسه برای تکمیل درمان خود دارد. به طور کلی تعداد جلسات نوروفیدبک در مرکز نوروفیدبک در تهران ۴۰ جلسه است. اما عوامل مختلفی مثل تجهیزات موجود در مرکز، اختلالات مورد درمان و قدرت یادگیری فرد در کاهش این تعداد جلسات موثر اند.

کمترین تعداد جلسات برای درمان با نوروفیدبک ۱۰ جلسه است. معمولا روند جلسات نوروفیدبک باید حداقل ۳ بار در هفته باشد.

مرکز-نوروفیدبک-خوب-در-تهران

هرجلسه نوروفیدبک به چه مقدار زمان نیاز دارد؟

مدت زمانی که برای نوروفیدبک در بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران در نظر گرفته شده چیزی حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه است. علت طولانی بودن آن استفاده از دستورالعمل های درمانی مختلف در این مدت زمان است.

هزینه هر جلسه درمان در مرکز نوروفیدبک در تهران

هزینه درمان برای هر جسله نوروفیدبک به عواملی مثل تعدا جلسات، نوع اختلال، تجهیزات موجود در مرکز نوروفیدبک در تهران بستگی دارد. و نمیتوان آن را هزینه ای ثابت و مشخص دانست. هر مرکزی با توجه به شرایطی که برای بیمار فراهم میسازد و تجهیزاتی که برای درمان بیمار استفاده میکند قیمت های مختلفی دارد. اما به طور کلی طبق تعرفه وزارت بهداشت و درمان همه مراکز نوروفیدبک در تهران هزینه هر جلسه را در سال ۱۴۰۱ چیزی حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ تومان اعلام کردند.برای اطلاع دقیق از هزینه های درمان نوروفیدبک در کلینیک آرام با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

چرا برخی از مراکز نوروفیدبک تهران نتیجه درمانی مطلوبی ندارند؟

عوامل مختلفی پشت نرسیدن به نتیجه مطلوب درمانی وجود دارد. برای مثال استفاده از یک پروتکل درمانی برای همه مراجعین میتواند در نرسیدن به نتیجه مطلوب درمان موثر باشد. همانطور که در ویژگی های یک مرکز نوروفیدبک خوب در تهران بیان کردیم باید برای هر بیمار براساس نقشه مغزی آن پروتکل اخصاصی نوشت. استفاده از تجهیزات نامناسب بدون تاییه های FDA میتواند از دیگر دلایل نرسیدن به نتیجه درمانی مطلوب دانست.

حتما قبل از مراجعه به مرکز نوروفیدبک در تهران درخصوص تجهیزات آن اطلاعات کسب کنید. چون دستگاه های مناسب برای درمان نوروفیدبک در ایران متاسفانه در تعداد بسیار کمی وجود دارد. از این رو حتما به این مسئله در هنگام درمان دقت کنید.

همچنین در برخی از مراکز نوروفیدبک در تهران از متخصصین در رشته نوروسایکولوژی بهره نخواهند برد. و این موضوع میتواند در درمان بیماران تاثیر گذار باشد. و نیز توصیه استفاده از درمان دارویی در  کنار جلسات نوروفیدبک یک اشتباه است. که متاسفانه در برخی از این مراکز دیده خواهد شد. در حالی که نوروفیدبک یک درمان نوین جایگزین درمان دارویی محسوب میشود.

کلام آخر

برای اینکه اطلاعاتتان را کامل کنید و بیشتر با نوروفیدبک و کاربرد های آن آشنا شوید حتما به مقاله نوروفیدبک مراجعه کنید. با اطلاعاتی که در این مقاله در خصوص ویژگی های یک مرکز نوروفیدبک خوب در تهران در اختیارتان قرار دادیم. میتوانید این درمان را در بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران آغاز کنید. این روش درمانی نوین نیاز به تجهیزات مناسب و گروه پزشکی متخصص و ماهر دارد. از این رو توصیه میکنیم قبل از مراجعه در خصوص بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران اطلاعات کسب کنید.

هر روشی درمانی مخصوصا درمان های بدون دارو نیاز به صبر و حوصله و پشتکار دارد. همانطور که در این مطلب اشاره کردیم برای روی فرم آمدن بدن به تعداد زیادی جلسات باشگاهی و رژیم غذایی خاص نیاز دارید. مغز هم مانند بدن به تعداد جلسات زیاد برای یادگیری و آموزش نیاز دارد. از این رو صبور باشید تا جلسات درمانیتان کامل شود.

خوب است بدانید که از این روش درمانی تاکنون هیچ آثار منفی گزارش نشده و همه نتایج مثبت بوده است. بنابراین اگر در ابتدای راه نوروفیدبک هستید و یا درخصوص شروع این درمان ابهاماتی برایتان وجود دارد باید بدانید که اگر تعداد جلسات تعیین شده توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب را تکمیل کنید حتما تاثیرات مثبت آن را خواهید دید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
2 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات کاری کلینیک آرام

شنبه تا پنج شنبه

به جز روز های تعطیل از ساعت 10 صبح الی 8 شب

ساعت کار کلینیک