بهترین متخصص قلب تهران کیست؟

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بهترین متخصص قلب تهران کیست؟ آیا بهترین دکتر و متخصص قلب ایران را میشناسید؟ در این مطلب ما قصد داریم یک توضیح جامع در مورد متخصص قلب و ویژگی های بهترین متخصص قلب بیان کنیم و در نهایت بهترین کلینیک قلب تهران که بهترین پزشکان متخصص قلب در آن مشغول به کار هستند را معرفی کنیم. پس همراه ما باشید.

متخصص-قلب-تهران

اگر جزء افرادی هستید که قلبتان دچار مشکل شده ویا نزدیکانتان دچار قلب درد شده اند و یا سابقه ی بیماری قلبی در خانواده شما ارثی است؛ در مقطعی از زندگی هستید که باید به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید. پزشک شما باید شما را معاینه و از وضعیت فعلی شما با خبر باشد تا بتواند با استفاده از روش های نوین درمانی شما را معالجه و تحت درمان قرار دهد.
اما نکته ی مهمی که ممکن است از آن بی خبر باشید این است که متخصص قلب در انواع مختلفی در حال فعالیت هستند که هرکدام در یک زمینه ی خاص به فردی با تجربه تبدیل شده اند به همین دلیل باید درمورد انتخاب متخصص قلب دقت کنید و ابتدا درد خود را شناسایی و بعد بهترین متخصص قلب را برای درمان انتخاب کنید.

سوالی که برای بسیاری از کاربران مطرح می باشد این است که :


معرفی بهترین متخصص قلب تهران و نحوه شناسایی آن

اگر کلسترول شما بالاست و یا فشار خونه شما بالاست در وهله­ی اول درمان پزشک شما یک تغییر سبک غذایی برای شما می نویسد و این تغییر می تواند سبک و حال بهتری به زندگی شما دهد.

اما اگر بیماری شما حادتر است  یا بیماری شما بیشتر از سطح تخصص یک پزشک مراقبت های اولیه یا پزشک عمومی است، شما باید سریعا به یک بهترین متخصص قلب مراجعه کنید و دکتر عمومی شما باید شما را به پزشک متخصص ارجاع دهد. توجه کنید پزشک شما باید یک نامه راجب وضعیت فعلی شما برای پزشک متخصص بنویسد.

اگر نیاز به یک پزشک متخصص قلب دارید متخصص قلب عمومی باید با تشخیص درد اصلی شما را به متخصص مرتبط ارجاع دهد.
توجه کنید که ما هشت نوع متخصص قلب مختلف داریم که در این مقاله می خواهیم به شما معرفی کنیم.

معرفی هشت نوع متخصص قلب

در ادامه به معرفی ۸ نوع متخصص قلب که در ایران فعالیت می کنند می پردازیم.

متخصص قلب و عروق بزرگسالان

دلیل نیاز به متخصص قلب و عروق بزرگسالان: علائم بیماری هایی مثل درد قفسه سینه، غش، احساس بال زدن در قفسه سینه یا تنگی نفس را دارید و اگر علائم این چنینی ندارید، باید نگران عامل های خطرناک مثل کلسترول بالا، سابقه سیگار کشیدن یا سابقه خانوادگی بیماری قلبی باشید.


متخصص قلب و عروق چه کاری انجام میدهد؟

پزشکان عمومی قلب بزرگسالان مشکلات کلی مثل کلسترول بالا و فشارخون بالا، و حملات قلبی، مشکل دریچه قلب، ضربان غیر طبیعی قلب و همچنین نارسایی قلب از جمله بیماری هایی است که به متخصص قلب و عروق مرتبط است و ما در مقاله متخصص قلب و عروق به بررسی کامل این موضوع پرداختیم.
متخصصان قلب همچنین به جلوگیری از شروع بیماری قلبی کمک می کنند. متخصصان قلب و عروق بزرگسالان معاینه فیزیکی انجام می دهند و آزمایش خون و سایر آزمایشات را برای ارزیابی سلامت و عملکرد قلب، از جمله : الکتروکاردیوگرام، اکوکاردیوگرام، تست استرس و ام آر آی قلب، را بیماری می نویسند و بیمار باید آن را انجام دهد تا روند درمان بیمار به درستی انجام گردد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهتربن متخصص قلب و عروق هستید می توانید مقاله متخصص قلب و عروق ما را مطالعه نمایید.

متخصص تصویربرداری قلب

در صورتی که پزشک شما به بیماری قلبی مشکوک شده است یا تصمیم دارد از وضعیتی که قبلاً تشخیص داده مطمئن شود و شما را تحت نظر قرار دهد. امکان دارد از تصویربرداری برای ارزیابی آناتومی و عملکرد قلب شما استفاده کند. اگر شما نیز این علائم (درد قفسه سینه، ضربان قلب نامنظم، لرزش قلب یا تنگی نفس) از مشکل قلبی را دارید امکان دارد دکتر شما آزمایش تصویربرداری بخواهد.

وظیفه متخصص تصویربرداری قلب چیست؟

 متخصصان تصویربرداری قلب تصویری به بیمار ارائه می دهد که با استفاده از آن می توان به تشخیص، ارزیابی و درمان قلب بیمار کمک کرد. تست‌های تصویربرداری پیچیده از روش‌های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف، از درد قفسه سینه و بیماری دریچه‌ای قلب گرفته تا تومورهای قلبی و عفونت‌های دستگاه قلبی و غیره استفاده می نمایند. به عنوان مثال، اکوکاردیوگرام، یک آزمایش رایج، از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تهیه تصاویری از حفره‌های قلب، دریچه‌ها، دیواره‌ها و رگ‌های خونی قلب استفاده می‌نماید.
اسکن هسته‌ای قلب مثل تزریق (بسته به نوع معاینه) مقدار کمی از مواد رادیواکتیو را که به بدن وارد می نمایند. و بعد تصویری ارائه می کنند که به پزشک کمک می‌کند بیماری عروق کرونر یا کاردیومیوپاتی و موارد دیگر را تشخیص دهد.

بهترین-متخصص-قلب-تهران-در-کلینیک-ارام

متخصص الکتروفیزیولوژیست ها

اگر دچار اختلالات نوسانات قلب شده ­اید به عنوان یک بیمار آریتمی قلبی شناخته شده اید، این بیماری به طور کلی نوسانات نامنظمی ایجاد می کند که ممکن است ضربان قلب فرد بیمار نامنظم شود. همچنین امکان دارد ضربان قلب شما در مسیر غیرعادی در قلب قرار گیرد و همچنین این علائم می تواند با ضعف و غش همراه باشد.

آریتمی‌ها ناهنجاری‌های الکتریکی هستند که می‌توانند در شرایط بیماری قلبی رخ دهند، اما ممکن است در قلب‌های کاملاً طبیعی نیز رخ دهند. آنها می‌توانند بر بیماران در هر سنی تأثیر بگذارند.

متخصصان قلب مادرزادی بزرگسالان

شما یک مشکل قلبی عروقی مثل حمله قلبی دارید یا  جراحی قلب انجام داده اید . نشان داده شده است که توانبخشی قلبی به بهبودی کمک می کند و خطر حمله قلبی یا جراحی دوم را کاهش می دهد. اگر آنژین مزمن، نارسایی قلبی، بیماری عروق محیطی ، یا بیماری دریچه ای و یا عروق کرونر و یا بیماری قلبی مادرزادی داشته اید، پیشنهاد می کنیم به متخصص قلب مادرزادی بزرگسالان مراجعه کنید.

متخصصان نارسایی قلبی

 اگر پزشک شما تشخیص داده است که نارسایی قلبی دارید، یعنی در وضعیتی قرار دارید که در آن قلب نمی تواند خون کافی را به بدن پمپ نماید در این حالت شما باید به یک متخصص نارسایی قلب خوب مراجعه کنید.

جراحان قلب

اگر مشکل قلبی دارید که تغییرات سبک زندگی، داروها و سایر درمان های غیرتهاجمی کمک کننده نیستند. جراحی می‌تواند نقص نادری را که با آن متولد شده‌اید و همچنین یک مشکل رایج که در طول زمان ایجاد می‌شود، مانند انسداد شریان، معیوب دریچه قلب و حتی نارسایی قلبی درمان و حتی درمان کند (پیوند قلب آخرین راه‌حل برای نارسایی قلبی است).

متخصصان نارسایی قلبی پیشرفته یا پیوند

اگر قلب شما آسیب دیده است یا از کار افتاده است، و نمی توانید آن را با روش های دیگر درمان یا ترمیم کنید، حتی اگر در غیر این صورت از سلامت خوبی برخوردار باشید. پیوند برای افرادی که با نقایص قلبی متولد شده اند و همچنین برای افرادی که به بیماری شدید عروق کرونر مبتلا شده اند انجام می شود .در طول زندگی آنها امروزه به دلیل کمبود اعضای موجود، بیمارترین بیماران در اولویت قرار دارند، بنابراین بسیاری از بیماران در حالی که منتظر پیوند هستند در بیمارستان بستری می شوند.یا تا زمانی که عضوی در دسترس آنها قرار گیرد داروهای مختلف یا پمپ های قلب مصرف می کنند.

متخصصان قلب و عروق

اگر با بیماری سرطان درگیر هستید و تحت درمان شیمی درمانی، پرتو درمانی هستید و خدای نکرده قلب شما دچار مشکل شده است باید به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

بهترین کلینیک قلب در تهران

در این مقاله به طور کلی تخصص های مرتبط با متخصص قلب را بررسی کردیم اگر به دنبال بهترین متخصص قلب تهران هستید پیشنهاد ما مراجعه به کلینیک قلب آرام است شما می توانید به راحتی و با مراجعه به این کلینیک با بهترین متخصص قلب روند درمان بیماری قلب خود را شروع کنید. اگر در رابطه با بهترین کلینیک قلب تهران سوالی دارید و یا به دنبال اطلاعات بیشتری هستنید می توانید مقاله بهترین کلینیک قلب تهران را مطالعه بفرمایید.

در صورتی که سابقه مراجعه کلینیک آرام را داشته اید در بخش دیدگاه صفحه وارد کنید تا دیگر کاربران نیز از تجربیات شما استفاده کنند.

اشتراک گذاری مقاله

عضویت در خبرنامه مقالات پزشک

برای دریافت آخرین مقالات پزشکی ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید .

مقالات مرتبط

4 پاسخ

    1. کلینیک آرام بهترین متخصص های قلب تهران رو داره و ما می تونیم به دکتر دکتر رخشان دکتر رودباری و …. اشاره کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین متخصص قلب

بخش های مختلف کلینیک

مرکز پوست و مو

مرکز گوارش

مرکز کلیه و مجاری ادراری

مرکز ارتوپدی

مرکز روانشناسی

مرکز طب سوزنی

رسانه های اجتماعی

ساعت کاری کلینیک

هر روز از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۲۰:۰۰
(بغیر از تعطیلات رسمی)

مرکز جامع پزشکی آرام
مرکز جامع پزشکی آرام

پزشکان حاضر در مرکز جامع سلامتی و زیبایی آرام با بهره گیری از به روز ترین دانش و تکنولوژی در زمینه های مختلف آماده انجام خدمات به شما می باشند.

مرکز جامع پزشکی آرام

پزشکان حاضر در مرکز جامع سلامتی و زیبایی آرام با بهره گیری از به روز ترین دانش و تکنولوژی در زمینه های مختلف آماده انجام خدمات به شما می باشند.

ساعات کاری کلینیک آرام

شنبه تا پنج شنبه

به جز روز های تعطیل از ساعت 10 صبح الی 8 شب

ساعت کار کلینیک