بهترین متخصص قلب

بهترین متخصص قلب تهران کیست؟

بهترین متخصص قلب تهران کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا بهترین دکتر و متخصص قلب ایران را می‌شناسید؟ در این مطلب قصد داریم توضیح جامعی در مورد تخصص قلب و ویژگی‌های بهترین متخصص در این زمینه را بیان کنیم.

اگر جزء افرادی هستید که ناراحتی قلبی دارید و یا سابقه‌ی بیماری قلبی در خانواده شما ارثی است؛ حتما باید نسبت به شناخت بهترین دکتر قلبی اقدام کنید چون همانطور که می‌دانید قلب مهم‌ترین عضو بدن به شمار می‌رود. از آن جایی که تخصص قلب بسیار حساس و دشوار است، شناخت بهترین متخصص در زمینه قلب ممکن است در ابتدا کمی مشکل به نظر برسد. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بهترین متخصص قلب تهران را بشناسید و بتوانید نسبت به رزرو نوبت از وی اقدام کنید.

متخصص-قلب-تهران

برای شناخت بهترین متخصص قلب تهران نیاز است تا برخی ویژگی‌ها را به خاطر داشته باشید تا با توجه به این معیارها پزشک با صلاحیت را انتخاب کنید.

تجربه و تخصص

به تجربه و تخصص متخصص در زمینه بیماری قلبی توجه کنید. از پزشک خود بپرسید که آیا بیماران مشابه شما را داشته‌اند و اگر پاسخ مثبت است، روند درمان آن‌ها به چه صورت بوده است. به این ترتیب می‌توانید متوجه شوید تجربیات و احتمال درمان شما توسط این پزشک به چه میزان است. هر چقدر تجربه مشابه بیماران مراجعه کننده با بیماری یکسان با شما بیشتر باشد، تبحر در این زمینه افزایش می‌یابد.

تجهیزات پزشکی

از متخصص قلب خود بپرسید که آیا مطب او به تجهیزات پزشکی مورد نیاز جهت تشخیص دقیق بیماری‌های قلبی مجهز است یا خیر. بهترین متخصص قلب پزشکی است که از روش‌ها و تجهیزات به روز برای بیماران خود استفاده می‌کند. تجهیزات پزشکی استاندارد نقش قابل توجهی در درمان بیماران دارند. با توجه به اینکه پیشرفت روزافزون تجهیزات پزشکی چشمگیر است، نیاز است تا پزشکان با جدیدترین انواع آن‌ها آشنایی داشته باشند و در مسیر درمانی بیماران خود از آن بهره ببرند.

هزینه‌ها و بیمه

هزینه‌های مراجعه و پوشش بیمه‌ای نیز برای باید در نظر گرفته شوند. از قبل در مورد این موارد توضیحات کاملی از متخصص قلب خود دریافت کنید. بهترین متخصص قلب تهران در کنار ویژگی‌های قبلی تعرفه‌های قابل قبولی را برای بیماران خود در نظر می‌گیرد. این پزشک با توجه به مهارت بالایی که نسبت به سایر همکاران خود دارد، ممکن است دستمزد بالاتری را درخواست کند. اما میزان آن به حد غیر قابل انتظاری نخواهد بود.

مشاوره پزشکی

همانطور که می‌دانید برای انتخاب هر درمانی باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما توصیه‌های مفیدی برای بهبود وضعیت شما خواهد داد. چگونگی مشاوره‌ی حرفه‌ای یک پزشک نقش موثری در شناخت وی به عنوان بهترین متخصص خواهد داشت.

نظرات بیماران

نظرات بیماران پیشین می‌تواند بیانگر درصد موفقیت درمان‌های پزشک باشد. پس توجه به نظرات را دست کم نگیرید. سعی کنید نظرات را به صورت موثق از خود بیماران دریافت کنید تا نسبت به صحت آن مطمئن شوید.

بروز بودن دانش

برای هر پزشکی اطلاع از درمان‌های جدید و بروز از نیازهای اصلی در جهت موفقیت به حساب می‌آید. پزشکانی که با شرکت در سمینارها و مطالعات به روز سعی در آگاهی از پیشرفت‌های جدید دارند، نتایج بهتری در اختیار مریض خواهند گذاشت. این پزشکان با توجه به اینکه نسبت به دانش روز اطلاعات کافی دارند، درصد موفقیت بالاتری در درمان بیماران خود خواهند داشت.

صداقت

صداقت پزشک با بیمار و آگاه کردن وی از تمام آنچه که می‌تواند درمان او را تحت تاثیر قرار دهد، بسیار مهم است. بهترین متخصص قلب همواره پزشکی است که صادقانه بیمار خود را راهنمایی می‌کند و بیمار را در جریان مسیر درمانی خود قرار می‌دهد.

متعهد و پاسخگو

برترین و بهترین پزشکان همواره نسبت به بیماران خود پاسخگو و متعهد هستند. آن‌ها به صورت همه جانبه سعی در موفقیت درمانی بیماران خواهند داشت. این موضوع که اولویت پزشک درمان بیمار خود باشد یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک متخصص ماهر است.

در ادامه موارد زیر را برای پیدا کردن هر پزشکی از جمله بهترین متخصص قلب تهران در نظر داشته باشید:

 • مکان و دسترسی: مکان مطب متخصص مهم است. ترجیحاً مکانی را انتخاب کنید که برای شما قابل دسترسی باشد.
 • ارتباط با شما: به چگونگی ارتباط بهترین متخصص قلب با شما توجه داشته باشید. او باید به شما احساس اعتماد کافی دهد تا بتوانید نگرانی‌های مربوطه را از خود دور کنید.
برای دریافت نوبت از بهترین متخصص قلب تهران از طریق کلینیک آرام اقدام کنید.

همانطور که متوجه شدید متخصص قلب و عروق پزشکی است که با تحصیلات مرتبط در شناخت و درمان بیماری‌های قلبی عمل می‎‌کند. متخصصین قلب در شاخه‌های متفاوتی تحصیل می‌کنند که هر کدام برای درمان دسته متفاوتی از بیماری‌های قلبی فعالیت می‌کنند.

دکتر س.ده رودباری

دکتر سوده رودباری
متخصص قلب و عروق

دکتر میترا سلامت

دکتر میترا سلامت
متخصص قلب و عروق

برای پیدا کردن و آشنایی با “بهترین متخصص قلب تهران” می‌توانید از طریق راه‌های زیر عمل کنید:

استفاده از فضای جستجوی اینترنت به شما کمک می‌کند تا علاوه بر پیدا کردن تخصص‌های متفاوت در زمینه قلب بتوانید صفحات پزشکان را ملاحظه کنید. معمولا در این صفحات پزشکان خدمات خود را معرفی می‌کنند در صورت امکان در مورد تجربیات بیماران قبلی نیز اطلاعاتی را قرار می‌دهند.

دانستن نظرات  بیماران قبلی و اطلاع از چگونگی درمان آن‌ها به بیماران کمک می‌کند تا بتوانند پزشک متخصص قلب خود را پیدا کنند. از دو طریق می‌توانید از نظرات آگاه شوید. روش اول خواندن نظرات در صفحه شخصی پزشک مربوطه است که با دنبال کردن دکتر می‌توانید به این بخش دسترسی داشته باشید. راه دوم مراجعه حضوری و گفتگو با بیماران مراجعه کننده در مطب پزشک در میان است.

در ادامه به معرفی ۵ شاخه از تخصص قلب به صورت مختصر می‌پردازیم.

متخصص قلب و عروق بزرگسالان

پزشکان عمومی قلب بزرگسالان مشکلات کلی مثل کلسترول و فشارخون بالا، حملات قلبی، مشکل دریچه قلب، ضربان غیر طبیعی و همچنین نارسایی قلب را درمان می‌کنند و برای جلوگیری از شروع بیماری قلبی اقدامات لازم را به بیمار اطلاع می‌دهند. این متخصصان معاینه فیزیکی انجام می‌دهند و آزمایش خون و سایر آزمایشات را برای ارزیابی سلامت و عملکرد قلب از جمله الکتروکاردیوگرام، اکوکاردیوگرام، تست استرس و ام آر آی قلب را به بیمار تجویز می‌کنند.

متخصص تصویربرداری قلب

در صورتی که پزشک شما به بیماری قلبی مشکوک شده باشد برای اطمینان از وضعیتی که تشخیص داده امکان دارد از تصویربرداری برای ارزیابی آناتومی و عملکرد قلب شما استفاده کند. متخصصان تصویربرداری قلب تصویری به بیمار می‌دهند که با استفاده از آن می‌توان به تشخیص، ارزیابی و درمان قلب بیمار کمک کرد.

تست‌های تصویربرداری پیچیده از روش‌های متفاوتی برای حل مشکلات مختلف، از درد قفسه سینه و بیماری دریچه‌ای قلب گرفته تا تومورهای قلبی و عفونت‌های دستگاه قلبی و غیره استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، اکوکاردیوگرام، یک آزمایش رایج است که از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تهیه تصاویری از حفره‌های قلب، دریچه‌ها، دیواره‌ها و رگ‌های خونی قلب استفاده می‌نماید. همینطور در اسکن هسته‌ای قلب با تزریق (بسته به نوع معاینه) مقدار کمی از مواد رادیواکتیو به بدن وارد می‌شود و سپس تصویری را ارائه می‌دهد که به پزشک کمک می‌کند تا بیماری عروق کرونر یا کاردیومیوپاتی را تشخیص دهد.

بهترین-متخصص-قلب-تهران-در-کلینیک-ارام

متخصص الکتروفیزیولوژیست

اگر دچار اختلالات در نوسانات قلب شده‌­اید به عنوان یک بیمار آریتمی قلبی شناخته می‌شوید. این بیماری به طور کلی نوسانات نامنظمی ایجاد می‌کند که ممکن است باعث شود ضربان قلب فرد بیمار نامنظم شود.

آریتمی‌ها ناهنجاری‌های الکتریکی هستند که می‌توانند در شرایط بیماری قلبی رخ داده و یا در قلب‌های کاملاً طبیعی نیز بروز کنند. ضمن اینکه آن‌ها می‌توانند بر بیماران در هر سنی تأثیر بگذارند.

متخصص نارسایی قلبی

 اگر پزشک شما تشخیص داده است که نارسایی قلبی دارید، یعنی در وضعیتی قرار دارید که در آن قلب نمی‌تواند خون کافی را به بدن پمپ نماید. در این حالت شما باید به یک متخصص نارسایی قلب مراجعه کنید.

جراحان قلب

اگر مشکل قلبی دارید که تغییرات سبک زندگی، داروها و سایر درمان‌های غیرتهاجمی کمک کننده نیستند. جراحی می‌تواند نقص نادری را که با آن متولد شده‌اید و همچنین یک مشکل رایج که در طول زمان ایجاد می‌شود، مانند انسداد شریان، عیوب دریچه قلب و حتی نارسایی قلبی را درمان کند. (پیوند قلب آخرین راه‌حل برای نارسایی قلبی است)

 در صورت بروز هرگونه از موارد زیر بهتر است بهترین متخصص قلب در اطراف محل زندگی خود مراجعه کنید:

 • حمله و نارسایی قلبی
 • احساس فشار غیر طبیعی در قفسه سینه
 • درد در قفسه سینه
 • ضربان غیرطبیعی و تپش شدید
 • فشارخون بالا
 • بروز شرایط غیرعادی با داشتن سابقه قبلی
 • بالا بودن کلسترول

اهمیت مراجعه به بهترین متخصص قلب تهران 

انتخاب و مراجعه به بهترین متخصص قلب در زمان بروز بیماری‌های قلبی اهمیت زیادی دارد و چندین دلیل وجود دارد که نشان دهنده ضرورت این موضوع است:

 • بهترین متخصصان قلب عمدتاً دارای تجربه و تخصص زیادی در زمینه بیماری‌های مربوط به قلب هستند که باعث می‌شود نگاه کلی‌ترو گسترده‌تری در تشخیص بیماری‌ها داشته باشند. دقت بیشتر در تشخیص بیماری‌ می‌تواند در درمان زودهنگام و موثر بیماری‌های قلبی کمک کند.
 • بهترین متخصصان قلب با استفاده از فناوری‌های پیشرفته نتایج بهتر و موثرتری را برای بیماران فراهم می‌کنند.
 • بهترین پزشکان با توجه به تجربه و تحصیلات خود، قابلیت تنظیم درمان شخصی بر اساس نیازهای هر بیمار را دارند. این امر به بیمار این اطمینان را می‌دهد که درمان بهتری مخصوص وضعیت خاص خود دریافت می‌کنند.
 • برخی از بیماری‌های قلبی ممکن است مزمن و نیاز به مداومت در درمان داشته باشند. بهترین متخصص قلب قادر به ارائه یک برنامه موثر برای بیماری‌های مزمن است.

نقش مشاوره از بهترین متخصص قلب در پیشگیری

نقش مشاوره از بهترین متخصص قلب در پیشگیری با انجام مشاوره و ارائه توصیه‌های زیر به وضوح مشخص می‌شود: 

شناسایی عوامل خطر: بهترین متخصص قلب می‌تواند با بررسی دقیق سابقه پزشکی، معاینه فیزیکی و انجام آزمایشات لازم، عوامل خطر را به راحتی در فرد شناسایی کند. 

ارائه توصیه های درمانی: بهترین متخصص با توجه به عوامل خطر شناسایی شده، توصیه های درمانی لازم را برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی به درستی ارائه می‌دهد ونه تنها در درمان بیماری‌ها مهارت دارند، بلکه در زمینه پیشگیری نیز مشاوره درستی ارائه می‌دهد. وی می‌تواند راهنمایی‌های درستی در مورد سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب، و فعالیت ورزشی داشته باشند.

کلام آخر 

همانطور که در این مقاله خواندید برای بیمارانی که با بیماری‌های قلبی دست و پنجه نرم می‌کنند، خصوصا آن دسته که راه و روش٬های مختلف درمانی را پشت سر گذرانده‌اند، واجب است تا با بهترین متخصص قلب آشنا شوند تا بلکه بتوانند درمان خود را تکمیل و سلامتی خود را باز یابند.

شما برای رزرو نوبت از بهترین متخصص قلب در تهران می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و از پزشک خود را در کلینیک آرام معاینه دریافت کنید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
4 پاسخ
  1. کلینیک آرام بهترین متخصص های قلب تهران رو داره و ما می تونیم به دکتر دکتر رخشان دکتر رودباری و …. اشاره کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات کاری کلینیک آرام

شنبه تا پنج شنبه

به جز روز های تعطیل از ساعت 10 صبح الی 8 شب

ساعت کار کلینیک