درمان اضطراب با tdcs

درمان اضطراب با tdcs چگونه انجام می‌شود؟

درمان اضطراب با tdcs یکی از روش‌های درمانی نوین است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. روش tdcs یا تحریک فراجمجمه‌ای مغز، کمک بزرگی به درمان اضطراب می‌کند. درمان اضطراب با tdcs یک روش غیرتهاجمی است که درد و عوارضی به همراه ندارد. اختلالات اضطرابی گسترده هستند و همیشه با مشاوره درمان نمی‌شوند. در این مرحله می توان از روش بی خطر tdcs برای درمان اضطراب کمک گرفت. در این مطلب قصد داریم در مورد درمان اضطراب با استفاده از  tdcs صحبت کنیم. اگر هر یک از اختلالات اضطرابی را تجربه می‌کنید، در این مطلب با ما همراه باشید.

درمان اضطراب با tdcs

اختلالات اضطراب در جامعه روز به روز در حال افزایش است. گاهی اوقات این اختلال آن قدر روند سریع دارد که با مشاوره قابل درمان نیست. ممکن است حتی متخصص مغز و اعصاب هم تجویز دارو را کاربردی نداند. در چنین مواردی، درمان اضطراب با tdcs بسیار کمک کننده است. این روش از طریق تاثیرگذاری بر روی مغز، استرس و تنش را دور می‌کند. همچنین کمک می‌کند تا تمرکز و توجه در فرد مورد نظر، تقویت شود‌. “درمان اضطراب با tdcs” از طریق انتقال یک جریان الکتریکی بسیار خفیف به مغز و کنترل فرآیندهای مغز صورت می‌گیرید. در ادامه با چگونگی درمان اضطراب با tdcs، آشنا خواهید شد. برای گرفتن نتیجه موثر از درمان اضطراب با استفاده از روش تی دی سی اس، بهتر است به بهترین مرکز تی دی سی اس در تهران مراجعه کنید.

مقایسه درمان اضطراب با tdcs و نوروفیدبک

اضطراب به عنوان یک اختلال در نظر گرفته می‌شود که فرد ناخودآگاه آن را احساس می‌کند. برخی مشاوران معتقد هستند که درمان اضطراب با tdcs در مقایسه با درمان اضطراب با نوروفیدبک بیشتر جوابگو خواهد بود. این روش در تنش‌های اضطرابی بهتر عمل کرده است. اما از طرفی دیگر نوروفیدبک برای سایر ناتوانی‌های دیگر که ناشی از اضطراب هم باشد، انجام می‌شود. هر دو روش درمانی جزو درمان های نوروتراپی تلقی می شوند.

در روش نوروفیدبک از یک سیستم الکتریکی متشکل از تصاویر، فیلم و موسیقی استفاده می‌شود. فردی که دچار اضطراب است باید بر روی سیستم تمرکز کند. تغییر فعالیت یا عملکرد مغزی حین کار کردن با سیستم، نتیجه درمان با نوروفیدبک است.

در درمان اضطراب با tdcs یک نوع جریان الکتریکی ضعیف، الگوی فعالیت مغز را تحت تاثیر قرار می دهد. روش درمانی به وسیله tdcs در بیماران اضطرابی بر روی عملکرد نورون یا تحریک فیزیکی مغز، تمرکز دارد.

بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران در کجاست؟

نحوه فرآیند درمان اضطراب با tdcs

برای درمان اضطراب با tdcs یا تحریک الکتریکی مغز، جریان الکتریکی ضعیف به ناحیه قشر مخ انسان فرستاده می‌شود. این جریان‌‌های الکتریکی به صورت هدفمند کار می‌کنند. به عنوان مثال هر گونه فعالیت‌های عصبی در مغز را تسهیل یا بازداری می‌کنند. این دستگاه الکترودهایی دارد که بر روی پوست سر قرار می‌‌گیرند. پزشک یا متخصص دستگاه، محل‌‌های مورد نظر را در مغز بریا قرارگیری الکترودها مشخص می‌کند. با شروع کار دستگاه الکترودها جریان عصبی در مغز را تحریک یا کنترل می‌کنند.

مقایسه درمان اضطراب با tdcs و rtms

در مقایسه درمان اضطراب و تفاوت tdcs و rtms باید گفت، روش درمانی rtms تحریک مکرر مغناطیسی مغز است و در درمان اضطراب هم نقش پررنگی دارد. این روش درمانی با اعمال امواج مغناطیسی بر روی سر، انجام می‌شود. در حالی که در درمان اضطراب با tdcs، جریان الکتریکی بسیاری ضعیفیا به نورون ها وارد می‌شود. تفاوت مهم استفاده از این دستگاه در بیماران تشنجی بسیار مشهود است. اگر بیماری سابقه تشنج داد و از اختلال اضطراب رنج می برد، بهتر است از روش tdcs برای درمان استفاده کند..

در روش rtms از امواج الکترومغناطیسی برای تولید پالس استفاده می‌شود. در روش tdcs از جریان های الکتریکی ضعیف برای بهبود فرایند رفتاری و عملکردی مغز استفاده خواهد شد.

 درمان اضطراب با tdcs برای بیماران تشنجی بر اساس صلاحدید پزشک قابل استفاده است. هر چند در بیماران تشنجی روش درمانی rtms پیشنهاد نمی‌شود. همچنین برخی از افرادی که دچار بیماری قلبی هستند و از باتری قلب استفاده می کنند، شاید در روش درمانی tdcs دچار محدودیت باشند.

نتیجه گیری

اضطراب که آمار آن امروزه در جامعه زیاد شده است، می‌تواند عملکرد عادی فرد را دچار اختلال کند. حتی اگر میزان اضطراب در فرد شدید باشد، ممکن است شاهد حملات پانیک در آن‌ها باشیم‌. اگر شدت این اختلال زیاد باشد، پزشک به جای دارو یا در کنار آن روش‌های درمانی نوروتراپی را پیشنهاد می‌دهد. درمان اضطراب tdcs به افرادی پیشنهاد می‌شود که بر اثر اضطراب دچار عدم توجه و تمرکز شده‌اند. با این روش درمانی آرامش بیشتری در زندگی خود احساس می‌ کنید. این روش به افراد کمک می‌کند تا ذهن خود را نظم دهند. همچنین فعالیت‌های مغزی را بهبود می‌بخشد. افرادی که سابقه تشنج دارند، می‌توانند از روش بی خطر tdcs استفاده کنند.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات کاری کلینیک آرام

شنبه تا پنج شنبه

به جز روز های تعطیل از ساعت 10 صبح الی 8 شب

ساعت کار کلینیک