اوزون تراپی زانو

اوزون تراپی زانو و مزایای آن

اوزون تراپی زانو را می‌توانیم جزو روش‌های درمانی بی‌خطر و جدید برای برطرف کردن درد و مشکلات زانو معرفی کنیم که امروزه در بیشتر کشورهای دنیا مخصوصاً ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

به دلیل اینکه آرتروز زانو یا دیگر مشکلات زانو می‌تواند بسیار آزاردهنده و خطرناک باشد؛ در نتیجه استفاده از روش‌های نوین و کم خطر به شما کمک می‌کند تا سلامت خود را بازیافته و بتوانید دوباره مثل قبل فعالیت‌های روزانه را انجام دهید. در این مطلب برای شما در مورد اوزون تراپی صحبت کرده و اطلاعات مهم را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

اوزون تراپی زانو چیست؟

اوزون تراپی زانو چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده‌تر برای شما توضیح دهیم اوزون تراپی زانو چیست می‌توانیم بگوییم اوزون گونه‌ای واکنش پذیر از اکسیژن است که خواص زیادی جهت بهبود عوارض آزاردهنده بدن دارد. میزان انرژی موجود در اوزون زیاد است و همین موضوع باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود.

در این روش درمانی پزشک با کمک تزریق گازهای مختلف سیستم آنتی اکسیدان را فعال کرده که این موضوع می‌تواند نقش مهمی در ساکت کردن درد در نواحی مختلف بدن از جمله زانو داشته باشد.

به زبان ساده‌تر می‌توانیم بگوییم اوزون ترابی یک ابزار به خصوص است که به وسیله آن درمانگر به شما کمک می‌کند تا درد زانوهایتان کاهش پیدا کند. پس از اینکه اوزون به زانوهای شما تزریق شد بافت بدن شروع به بهبود و ترمیم خود می‌کند.

بیشتر بخوانید: اوزون تراپی شانه

 اوزون تراپی زانو چه تاثیری بر درمان آرتروز زانو دارد؟

پس از اینکه اوزون تراپی زانو انجام شد این ماده سبب فعال شدن تولید کلاژن و غضروف می‌شود، همچنین باعث ساکت شدن درد آزاردهنده زانو شده و این موضوع می‌تواند بیشترین تاثیر را روی درمان آرتروز زانو و دردهای غیر قابل تحمل آن داشته باشد. 

به عبارتی این کار به ترمیم بافت و دفع سموم و تسکین درد زانو یا بهبود کامل آن بیشترین کمک را می‌کند. پس از اینکه اوزون به بدن تزریق شد توانایی بدن جهت ترمیم مفاصل زیاد می‌شود. از نگاه دیگر می‌توانیم بگوییم که سلول‌های آن بافت سریع‌تر خود را ترمیم کرده و درد زانوها نیز از بین می‌رود.

 اوزون تراپی زانو در کدام نقاط انجام می‌شود؟

در مورد اینکه اوزون ترابی برای زانو در کدام قسمت انجام می‌شود می‌توانیم بگوییم که این اقدام یک روش وریدی است که زیر پوست و درون ماهیچه‌ها و تاندون‌ها تزریق می‌شود.

بسته به نوع مشکل و آسیبی که برای شما به وجود آمده است درمانگر سوزن مخصوص را در قسمت‌های مختلفی از زانو فرو کرده و سپس مایع موجود را به مفاصل وارد می‌کند. 

این کار معمولا از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست و حتی گاهی مواقع برای رفع اسپاسم ساده عضلانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس نتیجه می‌گیریم اوزون ترابی می‌تواند در تمامی قسمت‌های زانو و تا عمق‌های مختلف نفوذ کند.

مزایای اوزون تراپی زانو کدام است؟

اوزون تراپی زانو می‌تواند مزیت‌های زیادی داشته باشد که در ادامه مهم‌ترین آنها را به شما معرفی می‌کنیم:

مزایای اوزون تراپی زانو
  • سبب کاهش التهاب یا تورم در زانو می‌شود.
  • می‌تواند ساخت غضروف جدید را تحریک کند.
  • روش موثر و سریع برای کاهش دردهای مختلف زانو است.
  • باعث فعال سازی سیستم بازسازی مفاصل می‌شود.
  • باعث از بین رفتن مشکل استئوآرتریت در سالمندان می‌شود.
  • معمولا نتایج مثبتی داشته و نیاز به عمل های جراحی باز ندارد.

بیشتر بخوانید: اوزون تراپی دیسک گردن

 کاندیدای مناسب اوزون تراپی زانو

به طور کلی می‌توانیم بگوییم تمام افرادی که به هر دلیلی از جمله

  • افزایش سن
  • عمل‌های جراحی
  • پوکی استخوان
  • آسیب‌های فیزیکی

با مشکلات زانو روبرو شده‌اند کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی به حساب می‌آیند. معمولا این روش درمانی محدودیت سنی نداشته و تمام افراد در هر سن و سالی از جوان تا میانسال می‌توانند برای انجام آن اقدام کنند.

پس در صورتی که زانوهای شما درد می‌کند و هنگام راه رفتن یا نشستن و بلند شدن با مشکل روبرو شده‌اید می‌توانید برای انجام این کار اقدام کرده و نتایج شگفت انگیز آن را در کمترین زمان مشاهده کنید.

سخن آخر

مفصل زانو یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین مفاصل بدن به حساب می‌آید که گاهی مواقع با مشکل و آسیب روبرو می‌شود. در این زمان همه زندگی شما تحت تاثیر قرار گرفته و ممکن است دیگر نتوانید بسیاری از کارها را انجام دهید یا اعتماد به نفس شما کاهش پیدا کند.  در این مواقع با انتخاب اوزون تراپی زانو می‌توانید در کمتر از چند جلسه نتایج شگفت انگیز آن را مشاهده کرده و شاهد از بین رفتن دردهای خود باشید. این روش درمان در بیشتر کشورهای جهان طرفداران خاص خود را داشته و توانسته نظر بسیاری از بیماران را به خود جلب کند.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساعات کاری کلینیک آرام

شنبه تا پنج شنبه

به جز روز های تعطیل از ساعت 10 صبح الی 8 شب

ساعت کار کلینیک